Projektowanie i produkcja elektroniki
-
Od początku działalności firmy dział konstrukcyjny realizuje projekty różnorodnych układów elektronicznych – wyrafinowanych analogowych układów pomiarowych, cyfrowo-analogowych układów kontrolno-pomiarowych, konwerterów, wyświetlaczy, zasilaczy itd. Zaprojektowane przez naszych inżynierów rozwiązania z powodzeniem znajdują zastosowanie w urządzeniach zabezpieczających sektor bankowy oraz instytucje publiczne. BBIT jest wykonawcą zaawansowanych technologicznie elementów, integratorem wszystkich procesów począwszy od projektowania, produkcji, kontroli oraz montażu. Poza produkcją własnych rozwiązań oferujemy możliwość projektowania urządzeń według potrzeb Klienta oferując kompleksową realizację projektu.
-
Nieodłącznym elementem prac przy powstawaniu nowych urządzeń elektronicznych jest projektowanie obwodów drukowanych. Jest to zwykle jeden z etapów projektu prowadzonego przez dział konstrukcyjny. Zdarza się jednak, że obwód drukowany projektowany jest na podstawie schematu lub opisu dostarczonego przez klienta. Na tym etapie prowadzone są również prace nad „utechnologicznieniem” projektu, zamykaniem w formatki, definiowanie punktów referencyjnych itd.
-
W obecnych czasach, nie ma praktycznie urządzeń w których funkcje kontrolne nie są wykonywane przez mikroprocesor lub mikrokontroler. W związku z takim stanem rzeczy, również większość projektów powstających w naszym biurze konstrukcyjnym ma zaimplementowany co najmniej jeden procesor. Typ procesora zależny jest od aplikacji. W zrealizowanych przez nas projektach zastosowanie znalazła szeroka gama dostępnych na rynku układów – od prostych 8 bitowych mikrokontrolerów z kilku rodzin ( 8051, AVR czy PIC), przez bardziej zaawansowane 16 bitowe (np. 16LX i 16FX Fujitsu), po najbardziej wydajne procesory 32 bitowe. Również stanowiące odrębną grupę procesory specjalizowane (np. Neuron dla sieci LonWorks) czy procesory sygnałowe zostały wykorzystane przy wybranych projektach. W przypadku procesorów sygnałowych byli to głównie przedstawiciele dwóch rodzin 16 bitowych procesorów stałoprzecinkowych (ADSP-21xx – Analog Devices i 56800/E – Freescale) jak również 32 bitowy zmiennoprzecinkowy procesor SHARK. Oprogramowanie zastosowanych procesorów traktowane jest jako integralna część projektu i jest tworzone przez inżynierów naszej firmy. Ze względu na różnorodność procesorów oprogramowanie powstaje przy użyciu wielu różnych narzędzi tak software’owych jak i hardware’owych w wielu językach programowania.
-